Microsemi SoC M1AFS600-2PQ208I
M1AFS600-2PQ208I picture photo
Mfg. Part Number
M1AFS600-2PQ208I
Brief Description
IC FPGA 95 I/O 208PQFP
Datasheet Download
M1AFS600-2PQ208I.pdf
Availability of M1AFS600-2PQ208I
QUANTITY
M1AFS600-2PQ208I Order Process
Ship out your order
Specifications of M1AFS600-2PQ208I
Internal Part NumberEIS-M1AFS600-2PQ208I
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Obsolescence/ EOLMultiple Devices 15/Dec/2014
PCN Design/SpecificationDDR Frequency 25/Jan/2013
Standard Package24
Number of Logic Elements/Cells-
Total RAM Bits110592
Number of I/O95
Number of Gates600000
Voltage - Supply1.425 V ~ 1.575 V
Mounting TypeSurface Mount
Operating Temperature-40°C ~ 100°C
Package / Case208-BFQFP
Supplier Device Package208-PQFP (28x28)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)M1AFS600-2PQ208I
Related LinksM1AFS600, M1AFS600-2PQ208I Datasheet, Microsemi SoC Distributor
M1AFS600-2PQ208I Details Description
Related parts for M1AFS600-2PQ208I
TRANSFORMER CCFL INVERT 13V SMD datasheet.pdf
DGTL ISO 1.75KV GEN PURP 22DIP datasheet.pdf
IC ADC 10BIT MONO W/CLK 18-CDIP datasheet.pdf
CONN PLUG SATA 7/7POS DUAL R/A datasheet.pdf
IGBT 600V 6.3A 35W DPAK datasheet.pdf
HD RA SMT datasheet.pdf
IC OSC VCXO QD FREQ 10CLCC datasheet.pdf
SWITCH PUSH SPDT 2.2A 14.5V datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER 20A datasheet.pdf
CAP CER 91PF 50V NP0 0805 datasheet.pdf