Microsemi SoC M1AGL1000V5-FG144
M1AGL1000V5-FG144 picture photo
Mfg. Part Number
M1AGL1000V5-FG144
Manufacturer
Product Category
Embedded - FPGAs (Field Programmable Gate Array)
Brief Description
IC FPGA 97 I/O 144FBGA
Datasheet Download
M1AGL1000V5-FG144.pdf
Availability of M1AGL1000V5-FG144
QUANTITY
M1AGL1000V5-FG144 Order Process
Ship out your order
Specifications of M1AGL1000V5-FG144
Internal Part NumberEIS-M1AGL1000V5-FG144
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)3 (168 Hours)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Design/SpecificationCopper Wire Rev. C 24/Jun/2013
Standard Package160
Category Integrated Circuits (ICs)
FamilyEmbedded - FPGAs (Field Programmable Gate Array)
SeriesIGLOO
Number of LABs/CLBs-
Number of Logic Elements/Cells24576
Total RAM Bits147456
Number of I/O97
Number of Gates1000000
Voltage - Supply1.425 V ~ 1.575 V
Mounting TypeSurface Mount
Operating Temperature0°C ~ 70°C
Package / Case144-LBGA
Supplier Device Package144-FPBGA (13x13)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)M1AGL1000V5-FG144
Related LinksM1AGL100, M1AGL1000V5-FG144 Datasheet, Microsemi SoC Distributor
M1AGL1000V5-FG144 Details Description
Related parts for M1AGL1000V5-FG144
IC JK TYPE POS TRG SNGL 8SOIC datasheet.pdf
RES 75 OHM 5W 5% AXIAL datasheet.pdf
IC 1-OF-8 DECODER 16-SOIC datasheet.pdf
RES SMD 2.32K OHM 1% 1/20W 0201 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 25W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 100W datasheet.pdf
RES 215 OHM 1% 1/8W AXIAL datasheet.pdf
RES 0.34 OHM 2W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
BUS-BAR CURRENT TRANSFORMER 15VA datasheet.pdf
HD 38999 9C 9#23 PIN RECP datasheet.pdf
390UF 500V 35X60MM 85C 5000H datasheet.pdf