Microsemi SoC M1AGL250V2-VQG100
M1AGL250V2-VQG100 picture photo
Mfg. Part Number
M1AGL250V2-VQG100
Brief Description
IC FPGA 68 I/O 100VQFP
Datasheet Download
M1AGL250V2-VQG100.pdf
Availability of M1AGL250V2-VQG100
QUANTITY
M1AGL250V2-VQG100 Order Process
Ship out your order
Specifications of M1AGL250V2-VQG100
Internal Part NumberEIS-M1AGL250V2-VQG100
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Design/SpecificationCopper Wire Rev. C 24/Jun/2013
Standard Package90
Number of LABs/CLBs-
Number of Logic Elements/Cells6144
Total RAM Bits36864
Number of I/O68
Number of Gates250000
Voltage - Supply1.14 V ~ 1.575 V
Mounting TypeSurface Mount
Operating Temperature0°C ~ 70°C
Package / Case100-TQFP
Supplier Device Package100-VQFP (14x14)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)M1AGL250V2-VQG100
Related LinksM1AGL250, M1AGL250V2-VQG100 Datasheet, Microsemi SoC Distributor
M1AGL250V2-VQG100 Details Description
Related parts for M1AGL250V2-VQG100
TRIAC SENS GATE 600V 1A DO214 datasheet.pdf
CHOKE COMMON MODE 2500OHMS LEAD datasheet.pdf
THERM NC 150C LEAD FRAME 2SIP datasheet.pdf
CAP CER 0.33UF 250V X7R 2220 datasheet.pdf
RES 69.8K OHM 1/4W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
SWITCH SPST 2 SEC STRAIGHT TERM datasheet.pdf
RES 36.5 OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
IC FPGA 128 I/O 208FPBGA datasheet.pdf
IC SWITCH SPDT 10W 6-DFN datasheet.pdf
CABLE FIBER OPTIC 5M datasheet.pdf
HEATSINK 70X70X10MM XCUT datasheet.pdf
CRYSTAL 48.000 MHZ 12PF SMT datasheet.pdf