Harwin Inc. M20-7820746
M20-7820746 picture photo
Mfg. Part Number
M20-7820746
Brief Description
Connector Receptacle 7 Position 0.100" (2.54mm) Tin Through Hole
Datasheet Download
M20-7820746.pdf
Availability of M20-7820746
QUANTITY
M20-7820746 Order Process
Ship out your order
Specifications of M20-7820746
Internal Part NumberEIS-M20-7820746
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package33
Contact TypeFemale Socket
Number of Positions7
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.100" (2.54mm)
Features-
Contact FinishTin
Contact Finish Thickness-
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)M20-7820746
Related LinksM20-7, M20-7820746 Datasheet, Harwin Inc. Distributor
M20-7820746 Details Description
Related parts for M20-7820746
IC MCU 8BIT 8KB OTP 44VQFP datasheet.pdf
IC ADC 2CH 20BIT MICRPWR 10-MSOP datasheet.pdf
TVS DIODE 54VWM 91.46VC P600 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 36POS .100 R/A PCB datasheet.pdf
CAP FILM 0.1UF 10% 160VDC RADIAL datasheet.pdf
THERMAL PAD 8"X16" .060" GP3000 datasheet.pdf
RES 71.5K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
FIXED IND 120NH 250MA 200 MOHM datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X25MM L-TAB datasheet.pdf
CAP CER 15PF 250V NP0 0603 datasheet.pdf