Harwin Inc. M20-7821146
M20-7821146 picture photo
Mfg. Part Number
M20-7821146
Brief Description
Connector Receptacle 11 Position 0.100" (2.54mm) Tin Through Hole
Datasheet Download
M20-7821146.pdf
Availability of M20-7821146
QUANTITY
M20-7821146 Order Process
Ship out your order
Specifications of M20-7821146
Internal Part NumberEIS-M20-7821146
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package21
Contact TypeFemale Socket
Number of Positions11
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.100" (2.54mm)
Features-
Contact FinishTin
Contact Finish Thickness-
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)M20-7821146
Related LinksM20-7, M20-7821146 Datasheet, Harwin Inc. Distributor
M20-7821146 Details Description
Related parts for M20-7821146
MOSFET N-CH 600V 6.2A TO-220AB datasheet.pdf
IC COMPARATOR LV 6-UDFN datasheet.pdf
IC SDRAM 256MBIT 166MHZ 54TSOP datasheet.pdf
CBL 5POS M12 R/A SOCKET-WIRE 10M datasheet.pdf
CAP CER 18PF 100V 10% BP 1206 datasheet.pdf
RES 4.81K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
DUBOX datasheet.pdf
CAT 6 PATCH CORD 5' BK datasheet.pdf
Connector Receptacle 50 Position 0.100" (2.54mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 26 Position Through Hole Solder datasheet.pdf
FIXED IND 2.2UH 4.6A 14 MOHM SMD datasheet.pdf