Harwin Inc. M20-7821546
M20-7821546 picture photo
Mfg. Part Number
M20-7821546
Brief Description
Connector Receptacle 15 Position 0.100" (2.54mm) Tin Through Hole
Datasheet Download
M20-7821546.pdf
Availability of M20-7821546
QUANTITY
M20-7821546 Order Process
Ship out your order
Specifications of M20-7821546
Internal Part NumberEIS-M20-7821546
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package15
Contact TypeFemale Socket
Number of Positions15
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.100" (2.54mm)
Features-
Contact FinishTin
Contact Finish Thickness-
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)M20-7821546
Related LinksM20-7, M20-7821546 Datasheet, Harwin Inc. Distributor
M20-7821546 Details Description
Related parts for M20-7821546
FTG MULTICH RA RACEWAY10 GRAY datasheet.pdf
CONN EDGECARD 26POS .100 R/A PCB datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 128POS STRGHT PIN datasheet.pdf
RES 9.31K OHM 1/10W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 2200UF 20% 100V SNAP datasheet.pdf
SWITCH ROCKER SPDT 5A 120V datasheet.pdf
OSC PROG 2.5V LVDS HIGH 25PPM datasheet.pdf
RES 12 OHM 2.25W 5% AXIAL datasheet.pdf
CONN HEADER 20POS VERT LONG GOLD datasheet.pdf
OSC MEMS 20.0000MHZ CMOS SMD datasheet.pdf