Harwin Inc. M20-7823542
M20-7823542 picture photo
Mfg. Part Number
M20-7823542
Brief Description
Connector Receptacle 35 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole
Datasheet Download
M20-7823542.pdf
Availability of M20-7823542
QUANTITY
M20-7823542 Order Process
Ship out your order
Specifications of M20-7823542
Internal Part NumberEIS-M20-7823542
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package6
Contact TypeFemale Socket
Number of Positions35
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.100" (2.54mm)
Features-
Contact FinishGold
Contact Finish ThicknessFlash
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)M20-7823542
Related LinksM20-7, M20-7823542 Datasheet, Harwin Inc. Distributor
M20-7823542 Details Description
Related parts for M20-7823542
IC OFFLINE CTRLR PWM UVLO 8DIP datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 0.4VA 28V datasheet.pdf
RES SMD 221K OHM 0.5% 1/4W 1206 datasheet.pdf
RES SMD 422 OHM 1% 1/2W 1210 datasheet.pdf
RES SMD 430K OHM 1% 1/2W 1210 datasheet.pdf
CAP CER 4.7PF 500V 1111 datasheet.pdf
IC DCDC CONV STPDN LDO 20TSSOP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 100W datasheet.pdf
CONN HEADER 40POS 2MM T/H GOLD datasheet.pdf
CONDUCTOR MARKER SF 4/12 NE GE datasheet.pdf
CONN HDR 20POS GOLD TH/RA datasheet.pdf