Harwin Inc. M20-7823942
M20-7823942 picture photo
Mfg. Part Number
M20-7823942
Brief Description
Connector Receptacle 39 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole
Datasheet Download
M20-7823942.pdf
Availability of M20-7823942
QUANTITY
M20-7823942 Order Process
Ship out your order
Specifications of M20-7823942
Internal Part NumberEIS-M20-7823942
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package6
Contact TypeFemale Socket
Number of Positions39
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.100" (2.54mm)
Features-
Contact FinishGold
Contact Finish ThicknessFlash
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)M20-7823942
Related LinksM20-7, M20-7823942 Datasheet, Harwin Inc. Distributor
M20-7823942 Details Description
Related parts for M20-7823942
IC REG LDO 2.5V 0.15A SOT23-5 datasheet.pdf
MOSFET N-CH 400V 3.1A DPAK datasheet.pdf
CONN EDGECARD 48POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
POT 100K OHM 1/4W PLASTIC LINEAR datasheet.pdf
RES 8.06 OHM 1.5W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP TANT 56UF 10% 20V AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 36 OHM 5% 1/8W 0805 datasheet.pdf
ANTENNA MOBILE 450-512MHZ BLACK datasheet.pdf
RAM datasheet.pdf
CAP FILM 22UF 5% 250VAC datasheet.pdf