Harwin Inc. M20-7831646
M20-7831646 picture photo
Mfg. Part Number
M20-7831646
Brief Description
Connector Receptacle 32 Position 0.100" (2.54mm) Tin Through Hole
Datasheet Download
M20-7831646.pdf
Availability of M20-7831646
QUANTITY
M20-7831646 Order Process
Ship out your order
Specifications of M20-7831646
Internal Part NumberEIS-M20-7831646
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package14
Contact TypeFemale Socket
Number of Positions32
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.100" (2.54mm)
Number of Rows2
Row Spacing0.100" (2.54mm)
Features-
Contact FinishTin
Contact Finish Thickness-
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)M20-7831646
Related LinksM20-7, M20-7831646 Datasheet, Harwin Inc. Distributor
M20-7831646 Details Description
Related parts for M20-7831646
OSC XO 2.000MHZ CMOS TTL SMD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 86POS .100 EXTEND datasheet.pdf
CAP CER 10000PF 100V X7R RADIAL datasheet.pdf
RES SMD 18 OHM 5% 1/2W 1210 datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
IC LOAD SWITCH INTELLIMAX 4WLCSP datasheet.pdf
L37-3F TO-3 4LEAD 0.25MM W/ADH datasheet.pdf
CONN HOOD TOP ENTRY SZA32 M32 datasheet.pdf
CABLE 4POS datasheet.pdf
CONN EDGECARD 24POS .100" datasheet.pdf