Harwin Inc. M20-7851646
M20-7851646 picture photo
Mfg. Part Number
M20-7851646
Brief Description
Connector Receptacle, Bottom or Top Entry 32 Position 0.100" (2.54mm) Tin Through Hole
Datasheet Download
M20-7851646.pdf
Availability of M20-7851646
QUANTITY
M20-7851646 Order Process
Ship out your order
Specifications of M20-7851646
Internal Part NumberEIS-M20-7851646
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package14
PackagingTube
Connector TypeReceptacle, Bottom or Top Entry
Contact TypeFemale Socket
Number of Positions32
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.100" (2.54mm)
Number of Rows2
Row Spacing0.100" (2.54mm)
Mounting TypeThrough Hole
Features-
Contact FinishTin
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)M20-7851646
Related LinksM20-7, M20-7851646 Datasheet, Harwin Inc. Distributor
M20-7851646 Details Description
Related parts for M20-7851646
TERMINAL BLOCK 5MM 10POS datasheet.pdf
CARD EDGE 50POS DL .100X.200 BLK datasheet.pdf
RES SMD 5.36 OHM 0.1% 1/10W 0805 datasheet.pdf
INSERTION BRIDGE 10POS GRAY datasheet.pdf
Crystal 20.0000MHz 30ppm 10pF 80 Ohm -20°C - 70°C Surface Mount 4-SMD, No Lead (DFN, LCC) datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON SPDT 1A 125V datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X25MM R-TAB datasheet.pdf
PLIER REMOVAL SIZE 8 STRAIGHT datasheet.pdf
SAFETY LIGHT CURTAIN datasheet.pdf
PLASTIC FAN GUARD 80MM datasheet.pdf