Harwin Inc. M20-9703246
M20-9703246 picture photo
Mfg. Part Number
M20-9703246
Brief Description
32+32 DIL HORIZ PIN HDR
Datasheet Download
M20-9703246.pdf
Availability of M20-9703246
QUANTITY
M20-9703246 Order Process
Ship out your order
Specifications of M20-9703246
Internal Part NumberEIS-M20-9703246
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
Number of Positions64
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.100" (2.54mm)
Number of Rows2
Row Spacing0.100" (2.54mm)
Contact Mating Length0.276" (7.00mm)
Features-
Contact FinishTin
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)M20-9703246
Related LinksM20-9, M20-9703246 Datasheet, Harwin Inc. Distributor
M20-9703246 Details Description
Related parts for M20-9703246
CONN EDGECARD 110PS .050 DIP SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
Connector Receptacle 20 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
RES 54.9K OHM 1/2W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
FILTER IEC CONNECTOR 115/250VAC datasheet.pdf
CABLE FLAT FLEX .5MM 32POS .127M datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 18 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
RES SMD 0.47 OHM 5% 2W 4525 datasheet.pdf
CONN IC DIP SOCKET 14POS GOLD datasheet.pdf
CRYSTAL 37.000 MHZ 18PF SMT datasheet.pdf
2,2UF 50V 5X11 datasheet.pdf