Harwin Inc. M20-9704045
M20-9704045 picture photo
Mfg. Part Number
M20-9704045
Brief Description
40+40 DIL HORIZ PIN HDR
Datasheet Download
M20-9704045.pdf
Availability of M20-9704045
QUANTITY
M20-9704045 Order Process
Ship out your order
Specifications of M20-9704045
Internal Part NumberEIS-M20-9704045
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
Number of Positions80
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.100" (2.54mm)
Number of Rows2
Row Spacing0.100" (2.54mm)
Contact Mating Length0.276" (7.00mm)
Features-
Contact FinishGold
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)M20-9704045
Related LinksM20-9, M20-9704045 Datasheet, Harwin Inc. Distributor
M20-9704045 Details Description
Related parts for M20-9704045
VARISTOR 19.8V 1KA DISC 14MM datasheet.pdf
IC OPAMP GP 5MHZ 8DMP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 100PS DIP .100 SLD datasheet.pdf
BOARD LEVEL HEAT SINK datasheet.pdf
IC VOLT SUPERVISOR 4.38V SC-70 datasheet.pdf
WRENCH OPEN END 12MMX14MM 6.77" datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 6POS 3.81MM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 25W datasheet.pdf
CD DYNAMIC C 10.21 V4 datasheet.pdf
Crystal 25.0000MHz 50ppm 20pF 40 Ohm -20°C - 70°C Surface Mount 4-SMD, No Lead (DFN, LCC) datasheet.pdf
CAP ALUM 6800UF 20% 80V SNAP datasheet.pdf