Harwin Inc. M20-9712646
M20-9712646 picture photo
Mfg. Part Number
M20-9712646
Brief Description
26 SIL HORIZ PIN HDR
Datasheet Download
M20-9712646.pdf
Availability of M20-9712646
QUANTITY
M20-9712646 Order Process
Ship out your order
Specifications of M20-9712646
Internal Part NumberEIS-M20-9712646
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package200
Number of Positions26
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.100" (2.54mm)
Number of Rows1
Row Spacing-
Contact Mating Length0.276" (7.00mm)
Features-
Contact FinishTin
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)M20-9712646
Related LinksM20-9, M20-9712646 Datasheet, Harwin Inc. Distributor
M20-9712646 Details Description
Related parts for M20-9712646
CONN EDGECARD 26POS R/A .100 SLD datasheet.pdf
CONN HEADER 200POS TYPE DE VERT datasheet.pdf
CONN RACK/PANEL 20POS 5A datasheet.pdf
BOX S STEEL 18.03"L X 15.04"W datasheet.pdf
TVS DIODE 6.05VWM 11.7VC DO214AB datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER 15V 4.2A 63W datasheet.pdf
FIBER OPTIC TXRX SFP LC datasheet.pdf
FIXED IND 470UH 42MA 75 OHM SMD datasheet.pdf
FIXED IND 3.9UH 385MA 1.4 OHM datasheet.pdf
IC DUAL DIFF LINE RCVR 8SOIC datasheet.pdf
FIXED IND 47UH 1.8A 204 MOHM SMD datasheet.pdf