Harwin Inc. M20-9731845
M20-9731845 picture photo
Mfg. Part Number
M20-9731845
Brief Description
18 SIL VERT PIN HDR
Datasheet Download
M20-9731845.pdf
Availability of M20-9731845
QUANTITY
M20-9731845 Order Process
Ship out your order
Specifications of M20-9731845
Internal Part NumberEIS-M20-9731845
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package300
Number of Positions18
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.100" (2.54mm)
Number of Rows1
Row Spacing-
Contact Mating Length0.276" (7.00mm)
Mounting TypeThrough Hole
Features-
Contact FinishGold
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)M20-9731845
Related LinksM20-9, M20-9731845 Datasheet, Harwin Inc. Distributor
M20-9731845 Details Description
Related parts for M20-9731845
Connector Receptacle, Pass Through 48 Position 0.100" (2.54mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf
CONN EDGECARD 60POS .100 EYELET datasheet.pdf
IC GATE NAND 4CH 2-INP 14-DIP datasheet.pdf
PANEL INDICATOR INCAND 28V AMBER datasheet.pdf
RES 218K OHM 1/10W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 27K OHM 2% 0.15W 1505 datasheet.pdf
RES SMD 435.8 OHM 1/4W 2512 datasheet.pdf
OCEAN SIDE FEED APPLICATOR datasheet.pdf
20W DC/DC CONV 1"X1" 1.6KV datasheet.pdf