Harwin Inc. M20-9732745
M20-9732745 picture photo
Mfg. Part Number
M20-9732745
Brief Description
27 SIL VERT PIN HDR
Datasheet Download
M20-9732745.pdf
Availability of M20-9732745
QUANTITY
M20-9732745 Order Process
Ship out your order
Specifications of M20-9732745
Internal Part NumberEIS-M20-9732745
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package200
Number of Positions27
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.100" (2.54mm)
Number of Rows1
Row Spacing-
Contact Mating Length0.276" (7.00mm)
Mounting TypeThrough Hole
Features-
Contact FinishGold
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)M20-9732745
Related LinksM20-9, M20-9732745 Datasheet, Harwin Inc. Distributor
M20-9732745 Details Description
Related parts for M20-9732745
CONN EDGECARD 48POS R/A .125 SLD datasheet.pdf
XFRMR BALUN RF DCS-PCS/TX-RX SMD datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 100POS STRGHT PIN datasheet.pdf
DIODE MODULE 24V 20A DIN RAIL datasheet.pdf
IC GATE AND 1CH 3-INP 6-XSON datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 100W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 85V 100W datasheet.pdf
FILTER SAW RF 455.00MHZ SMD datasheet.pdf