Harwin Inc. M20-9753846
M20-9753846 picture photo
Mfg. Part Number
M20-9753846
Brief Description
38 SIL HORIZ PIN HDR
Datasheet Download
M20-9753846.pdf
Availability of M20-9753846
QUANTITY
M20-9753846 Order Process
Ship out your order
Specifications of M20-9753846
Internal Part NumberEIS-M20-9753846
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package200
Number of Positions38
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.100" (2.54mm)
Number of Rows1
Row Spacing-
Contact Mating Length0.228" (5.80mm)
Mounting TypeThrough Hole, Right Angle
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)M20-9753846
Related LinksM20-9, M20-9753846 Datasheet, Harwin Inc. Distributor
M20-9753846 Details Description
Related parts for M20-9753846
CAP ALUM 22000UF 20% 6.3V RADIAL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS .100 EYELET datasheet.pdf
IC OPAMP DIFF 1.5MHZ 8VSSOP datasheet.pdf
CAP CER 130PF 50V NP0 0805 datasheet.pdf
CONN RCPT 25POS FLANGE W/SKT datasheet.pdf
CONN HEADER 20POS .100" TIN datasheet.pdf
FFC 0.5 TYPE A 31 CKTS LGT 152 datasheet.pdf
FIXED IND 82MH 71MA 8.89 OHM TH datasheet.pdf
IC SRAM 128KBIT 70NS 68PGA datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 55POS CABLE PIN datasheet.pdf
FIXED IND 82UH 620MA 920 MOHM TH datasheet.pdf