Harwin Inc. M20-9760642
M20-9760642 picture photo
Mfg. Part Number
M20-9760642
Brief Description
2.54MM PITCH DIL VERT PC TAIL
Datasheet Download
M20-9760642.pdf
Availability of M20-9760642
QUANTITY
M20-9760642 Order Process
Ship out your order
Specifications of M20-9760642
Internal Part NumberEIS-M20-9760642
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package4,000
Number of Positions12
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.100" (2.54mm)
Number of Rows2
Row Spacing0.100" (2.54mm)
Contact Mating Length0.228" (5.80mm)
Mounting TypeThrough Hole
Features-
Contact FinishGold
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)M20-9760642
Related LinksM20-9, M20-9760642 Datasheet, Harwin Inc. Distributor
M20-9760642 Details Description
Related parts for M20-9760642
RES SMD 845 OHM 1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 64KB FLASH 44PLCC datasheet.pdf
SENSOR CURRENT XFMR 20A AC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CONN PLUG 8POS STRAIGHT W/PINS datasheet.pdf
LED XLAMP WARM WHITE 3500K 4SMD datasheet.pdf
SWITCH PUSH SPDT 0.01A 24V datasheet.pdf
CARD MARKER WIRE SOLID datasheet.pdf
REED SENSORS datasheet.pdf
508 TB SOCKET OPEN VER datasheet.pdf
RUGGD FLEX LIGHTPIPE CLR 8" RED datasheet.pdf