Harwin Inc. M20-9762046
M20-9762046 picture photo
Mfg. Part Number
M20-9762046
Brief Description
20+20 DIL VERT PIN HDR
Datasheet Download
M20-9762046.pdf
Availability of M20-9762046
QUANTITY
M20-9762046 Order Process
Ship out your order
Specifications of M20-9762046
Internal Part NumberEIS-M20-9762046
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
Number of Positions40
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.100" (2.54mm)
Number of Rows2
Row Spacing0.100" (2.54mm)
Contact Mating Length0.228" (5.80mm)
Mounting TypeThrough Hole
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)M20-9762046
Related LinksM20-9, M20-9762046 Datasheet, Harwin Inc. Distributor
M20-9762046 Details Description
Related parts for M20-9762046
FIXED IND 27NH 455MA 340 MOHM datasheet.pdf
RES SMD 240 OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
SWITCH ROCKER DPST 20A 125V datasheet.pdf
DIODE REDUNDANCY MODULE 48VDC datasheet.pdf
RES 121 OHM 3W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 4POS PIN datasheet.pdf
WIRE CUTTING KNIFE datasheet.pdf
IC REDRIVER LVDS 4CH 32WQFN datasheet.pdf
THYRISTOR SCR 70A 1300V TO-83 datasheet.pdf
SWITCH SLIDE datasheet.pdf
CONN RCPT DUST CAP BLACK SIZE 13 datasheet.pdf
CONN RCPT 6POS FLANGE W/SKT datasheet.pdf