Harwin Inc. M20-9762746
M20-9762746 picture photo
Mfg. Part Number
M20-9762746
Brief Description
27+27 DIL VERT PIN HDR
Datasheet Download
M20-9762746.pdf
Availability of M20-9762746
QUANTITY
M20-9762746 Order Process
Ship out your order
Specifications of M20-9762746
Internal Part NumberEIS-M20-9762746
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
Number of Positions54
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.100" (2.54mm)
Number of Rows2
Row Spacing0.100" (2.54mm)
Contact Mating Length0.228" (5.80mm)
Mounting TypeThrough Hole
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)M20-9762746
Related LinksM20-9, M20-9762746 Datasheet, Harwin Inc. Distributor
M20-9762746 Details Description
Related parts for M20-9762746
CONN EDGECARD 20POS .156 WW datasheet.pdf
RES SMD 51.1 OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
RES SMD 330K OHM 5% 1/5W 0805 datasheet.pdf
IC FLASH 2MBIT 70NS 32PLCC datasheet.pdf
CONN TERM ADAPTER 0.250/SLDR PST datasheet.pdf
IC PWR SUPPLY SEQUENCER SOT23-6 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 100W datasheet.pdf
RES 16.5K OHM 1/10W 1% AXIAL datasheet.pdf
SWITCH ROCKER DPDT 10A 125V datasheet.pdf
MINI SOIC-10 STENCIL datasheet.pdf
RES SMD 2K OHM 1% 1W 1218 datasheet.pdf
CAP FILM 22NF 10% 630VDC RAD datasheet.pdf