Harwin Inc. M20-9773046
M20-9773046 picture photo
Mfg. Part Number
M20-9773046
Brief Description
30 SIL VERT PIN HDR
Datasheet Download
M20-9773046.pdf
Availability of M20-9773046
QUANTITY
M20-9773046 Order Process
Ship out your order
Specifications of M20-9773046
Internal Part NumberEIS-M20-9773046
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package200
Number of Positions30
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.100" (2.54mm)
Number of Rows1
Row Spacing-
Contact Mating Length0.228" (5.80mm)
Features-
Contact FinishTin
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)M20-9773046
Related LinksM20-9, M20-9773046 Datasheet, Harwin Inc. Distributor
M20-9773046 Details Description
Related parts for M20-9773046
CONN HEADER 2MM DUAL SMD 18POS datasheet.pdf
MOSFET N-CH 100V 42A TO-220AB datasheet.pdf
FIXED IND 10UH 11A 8 MOHM TH datasheet.pdf
CONN HEADER 20POS DUAL .05" SMD datasheet.pdf
RES SMD 28.7 OHM 1% 1W 2512 datasheet.pdf
CARD EDGE 86POS DL .125X.250 BLK datasheet.pdf
CONN RCPT 3POS WALL MNT W/PINS datasheet.pdf
CAP CER 8PF 50V R2H 0603 datasheet.pdf
ROUND SPACER 0.147" NYLON 1-1/8" datasheet.pdf
BERG II 0.100" DUAL ST datasheet.pdf
CONN EDGECARD 75POS .050 THRUHL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 100POS .125" datasheet.pdf