Harwin Inc. M20-9970445
M20-9970445 picture photo
Mfg. Part Number
M20-9970445
Brief Description
04+04 DIL VERT PIN HDR
Datasheet Download
M20-9970445.pdf
Availability of M20-9970445
QUANTITY
M20-9970445 Order Process
Ship out your order
Specifications of M20-9970445
Internal Part NumberEIS-M20-9970445
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
Number of Positions8
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.100" (2.54mm)
Number of Rows2
Row Spacing0.100" (2.54mm)
Contact Mating Length0.335" (8.51mm)
Mounting TypeThrough Hole
Features-
Contact FinishGold
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)M20-9970445
Related LinksM20-9, M20-9970445 Datasheet, Harwin Inc. Distributor
M20-9970445 Details Description
Related parts for M20-9970445
LED WHITE CLEAR 3MM ROUND T/H datasheet.pdf
XFRMR LAMINATED 33VA CHAS MOUNT datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS R/A .156 datasheet.pdf
CONN PCMCIA CARD PUSH-PUSH R/A datasheet.pdf
IC EEPROM 4KBIT 400KHZ 8DIP datasheet.pdf
IC RELAY PHOTOVO 400V 140MA 6DIP datasheet.pdf
14P MTA100 CONN ASSY TAPE LF datasheet.pdf
CAP ALUM 150UF 20% 200V RADIAL datasheet.pdf
RES 64.2K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
MOD 120V 11"X2" 6W LIN 675LM datasheet.pdf