Harwin Inc. M20-9973145
M20-9973145 picture photo
Mfg. Part Number
M20-9973145
Brief Description
31+31 DIL VERT PIN HDR
Datasheet Download
M20-9973145.pdf
Availability of M20-9973145
QUANTITY
M20-9973145 Order Process
Ship out your order
Specifications of M20-9973145
Internal Part NumberEIS-M20-9973145
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
Number of Positions62
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.100" (2.54mm)
Number of Rows2
Row Spacing0.100" (2.54mm)
Contact Mating Length0.335" (8.51mm)
Features-
Contact FinishGold
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)M20-9973145
Related LinksM20-9, M20-9973145 Datasheet, Harwin Inc. Distributor
M20-9973145 Details Description
Related parts for M20-9973145
CONN BNC JACK R/A 50 OHM PCB datasheet.pdf
IC OPAMP VFB 750MHZ 5TSOP datasheet.pdf
IC SRAM 9MBIT 8.5NS 119BGA datasheet.pdf
CONN RCPT 56POS JAM NUT W/SCKT datasheet.pdf
CAP FILM 0.1UF 10% 760VDC RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 20W datasheet.pdf
CONN INLINE PLUG 8PIN SLD CUP datasheet.pdf
ROUND STANDOFF M4 NYLON 58MM datasheet.pdf
RES SMD 1.15K OHM 0.1% 1/6W 0603 datasheet.pdf