Harwin Inc. M20-9991146
M20-9991146 picture photo
Mfg. Part Number
M20-9991146
Brief Description
11 SIL VERT PIN HDR
Datasheet Download
M20-9991146.pdf
Availability of M20-9991146
QUANTITY
M20-9991146 Order Process
Ship out your order
Specifications of M20-9991146
Internal Part NumberEIS-M20-9991146
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package500
Number of Positions11
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.100" (2.54mm)
Number of Rows1
Row Spacing-
Contact Mating Length0.240" (6.10mm)
Features-
Contact FinishTin
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)M20-9991146
Related LinksM20-9, M20-9991146 Datasheet, Harwin Inc. Distributor
M20-9991146 Details Description
Related parts for M20-9991146
RES SMD 316K OHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
FIXED IND 7UH SMD datasheet.pdf
RES SMD 2.7K OHM 5% 1/4W 1206 datasheet.pdf
KIT STAKE 3-POLE datasheet.pdf
RES 3.9 OHM 5W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP TANT 4.7UF 10% 50V AXIAL datasheet.pdf
CAP TANT 15UF 20% 20V AXIAL datasheet.pdf
CONN SOCKET SIP 2POS GOLD datasheet.pdf
HEATSINK 50X50X12.7MM XCUT T766 datasheet.pdf
CAP ALUM 2200UF 20% 16V SMD datasheet.pdf
CAP FILM 3.3NF 5% 400VDC RAD datasheet.pdf