Harwin Inc. M20-9992546
M20-9992546 picture photo
Mfg. Part Number
M20-9992546
Brief Description
25 SIL VERT PIN HDR
Datasheet Download
M20-9992546.pdf
Availability of M20-9992546
QUANTITY
M20-9992546 Order Process
Ship out your order
Specifications of M20-9992546
Internal Part NumberEIS-M20-9992546
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package200
Number of Positions25
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.100" (2.54mm)
Number of Rows1
Row Spacing-
Contact Mating Length0.240" (6.10mm)
Features-
Contact FinishTin
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)M20-9992546
Related LinksM20-9, M20-9992546 Datasheet, Harwin Inc. Distributor
M20-9992546 Details Description
Related parts for M20-9992546
IC ADC 10BIT 2.7V 2CH SPI 8-DIP datasheet.pdf
MEMORY CARD FLASH 34GB datasheet.pdf
CONN FML 240POS 8ROW SMD GOLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 26POS R/A .050 DIP datasheet.pdf
IC REG LDO 9V 0.1A TO92-3 datasheet.pdf
CONN RCPT 37POS JAM NUT W/PINS datasheet.pdf
CONN PLUG 3POS INLINE W/PINS datasheet.pdf
VHDCI SPARE PARTS KIT datasheet.pdf
SWITCH ROCKER DPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf