Integrated Device Technology (IDT) M2051-11-625.0000T
M2051-11-625.0000T picture photo
Mfg. Part Number
M2051-11-625.0000T
Manufacturer
Product Category
Clock/Timing - Clock Generators, PLLs, Frequency Synthesizers
Brief Description
IC PLL FREQ TRANSLATOR 36CLCC
Datasheet Download
M2051-11-625.0000T.pdf
Availability of M2051-11-625.0000T
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
M2051-11-625.0000T Order Process
Ship out your order
Specifications of M2051-11-625.0000T
Internal Part NumberEIS-M2051-11-625.0000T
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Obsolescence/ EOLMultiple Devices 20/Mar/2013
PCN Design/SpecificationAssembly Lot Number Scheme 12/Oct/2013
Standard Package500
Category Integrated Circuits (ICs)
FamilyClock/Timing - Clock Generators, PLLs, Frequency Synthesizers
Series-
PackagingTape & Reel (TR)
Type*
PLLYes
InputLVCMOS, LVDS, LVPECL, LVTTL
OutputLVPECL
Number of Circuits1
Ratio - Input:Output2:2
Differential - Input:OutputYes/Yes
Frequency - Max625MHz
Divider/MultiplierYes/No
Voltage - Supply3.3V
Operating Temperature0°C ~ 70°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case36-CLCC
Supplier Device Package36-CLCC
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)M2051-11-625.0000T
Related LinksM2051-11-, M2051-11-625.0000T Datasheet, Integrated Device Technology (IDT) Distributor
M2051-11-625.0000T Details Description
Related parts for M2051-11-625.0000T
IC ENCORE XP MCU FLASH 4K 20SSOP datasheet.pdf
CAP CER 6PF 500V NP0 1111 datasheet.pdf
MACHINE SCREW PAN SLOTTED 4-40 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 20W datasheet.pdf
CONN HEADER 44POS VERT GOLD T/H datasheet.pdf
CUT&POLISH UNITIZED DISC 5A FIN datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 5A 120V datasheet.pdf
DIODE ZENER 22V 2W DO204AL datasheet.pdf
Connector Socket 14 Position 0.050" (1.27mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf