| Internal Part Number | EIS-M2060-11-669.3266 | |
| PLL | Yes | |
| Input | LVCMOS, LVDS, LVPECL, LVTTL | |
| Frequency - Max | 669.3266MHz | |
| Divider/Multiplier | Yes/No | |
| Voltage - Supply | 3.3V | |
| Operating Temperature | 0°C ~ 70°C | |