Harwin Inc. M22-2031605
M22-2031605 picture photo
Mfg. Part Number
M22-2031605
Brief Description
16 SIL HORIZ PIN HDR
Datasheet Download
M22-2031605.pdf
Availability of M22-2031605
QUANTITY
M22-2031605 Order Process
Ship out your order
Specifications of M22-2031605
Internal Part NumberEIS-M22-2031605
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package500
SeriesM22
PackagingBulk
Contact TypeMale Pin
Connector TypeHeader, Unshrouded, Breakaway
Number of Positions16
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.079" (2.00mm)
Number of Rows1
Row Spacing-
Contact Mating Length0.138" (3.50mm)
Mounting TypeThrough Hole, Right Angle
Features-
Contact FinishGold
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)M22-2031605
Related LinksM22-2, M22-2031605 Datasheet, Harwin Inc. Distributor
M22-2031605 Details Description
Related parts for M22-2031605
TRANS 2NPN 20V 3.5A 8MSOP datasheet.pdf
IC UNIV BUS TXRX 18BIT 56SSOP datasheet.pdf
FIXED IND 8.2UH 165MA 2.2 OHM TH datasheet.pdf
CAP CER 10PF 200V NP0 0402 datasheet.pdf
RES SMD 30 OHM 5% 1/2W 1210 datasheet.pdf
SWITCH ROTARY datasheet.pdf
Connector Socket 4 Position 0.039" (1.00mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
Connector Receptacle 9 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
OSC MEMS PROG 3.3V SMD datasheet.pdf
STOCK DRAG datasheet.pdf
CRYSTAL 37.000 MHZ 18PF SMT datasheet.pdf