Harwin Inc. M22-2200546
M22-2200546 picture photo
Mfg. Part Number
M22-2200546
Manufacturer
Product Category
Rectangular Connectors - Headers, Male Pins
Brief Description
5 SIL VERT SHROUDED PIN HDR
Datasheet Download
M22-2200546.pdf
Availability of M22-2200546
QUANTITY
M22-2200546 Order Process
Ship out your order
Specifications of M22-2200546
Internal Part NumberEIS-M22-2200546
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
Category Connectors, Interconnects
FamilyRectangular Connectors - Headers, Male Pins
SeriesM22
PackagingBulk
Contact TypeMale Pin
Connector TypeHeader, Shrouded
Number of Positions5
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.079" (2.00mm)
Number of Rows1
Row Spacing-
Contact Mating Length-
Mounting TypeThrough Hole
TerminationKinked Pin, Solder
Fastening TypeDetent Lock
Features-
Contact FinishTin
Contact Finish Thickness-
ColorNatural
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)M22-2200546
Related LinksM22-2, M22-2200546 Datasheet, Harwin Inc. Distributor
M22-2200546 Details Description
Related parts for M22-2200546
IC OPAMP VFB 560MHZ 8MSOP datasheet.pdf
FIXED IND 3.3MH 80MA 11 OHM SMD datasheet.pdf
RES SMD 6.8KOHM 0.25% 1/16W 0402 datasheet.pdf
RES SMD 499 OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN FFC VERT 5POS 1.00MM SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 500W datasheet.pdf
SWITCH ROCKER DPST 20A 277V datasheet.pdf
RES 12.1K OHM 0.6W 0.01% RADIAL datasheet.pdf