Harwin Inc. M22-5320846
M22-5320846 picture photo
Mfg. Part Number
M22-5320846
Manufacturer
Product Category
Rectangular Connectors - Headers, Male Pins
Brief Description
8+8 DIL SURFACE MOUNT P/HDR
Datasheet Download
M22-5320846.pdf
Availability of M22-5320846
QUANTITY
M22-5320846 Order Process
Ship out your order
Specifications of M22-5320846
Internal Part NumberEIS-M22-5320846
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package200
Category Connectors, Interconnects
FamilyRectangular Connectors - Headers, Male Pins
SeriesM22
PackagingTube
Contact TypeMale Pin
Connector TypeHeader, Unshrouded, Breakaway
Number of Positions16
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.079" (2.00mm)
Number of Rows2
Row Spacing0.079" (2.00mm)
Contact Mating Length0.138" (3.50mm)
Mounting TypeSurface Mount
TerminationSolder
Fastening Type-
Features-
Contact FinishTin
Contact Finish Thickness-
ColorBlack
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)M22-5320846
Related LinksM22-5, M22-5320846 Datasheet, Harwin Inc. Distributor
M22-5320846 Details Description
Related parts for M22-5320846
RES SMD 16 OHM 0.5% 1/8W 0805 datasheet.pdf
RES SMD 5.49KOHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CAP ALUM 330UF 20% 6.3V SMD datasheet.pdf
2MMFB,PWR,HDR,ASY,016,SEQ datasheet.pdf
LABEL 2" CIRCLE RED 1000/PK datasheet.pdf
RES 5.32K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
IC POWER MONITOR I2C 12-QFN datasheet.pdf
WASHER datasheet.pdf
CAP ALUM 22UF 20% 35V RADIAL datasheet.pdf
BALUN RF 880-960MHZ datasheet.pdf
CAP FILM 1400VDC 0.027UF RADIAL datasheet.pdf