Harwin Inc. M22-6361146
M22-6361146 picture photo
Mfg. Part Number
M22-6361146
Manufacturer
Product Category
Rectangular Connectors - Headers, Receptacles, Female Sockets
Brief Description
Connector Receptacle, Bottom or Top Entry 22 Position 0.079" (2.00mm) Tin Surface Mount
Datasheet Download
M22-6361146.pdf
Availability of M22-6361146
QUANTITY
M22-6361146 Order Process
Ship out your order
Specifications of M22-6361146
Internal Part NumberEIS-M22-6361146
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package27
Category Connectors, Interconnects
FamilyRectangular Connectors - Headers, Receptacles, Female Sockets
SeriesM22
PackagingTube
Connector TypeReceptacle, Bottom or Top Entry
Contact TypeFemale Socket
Number of Positions22
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.079" (2.00mm)
Number of Rows2
Row Spacing0.079" (2.00mm)
Mounting TypeSurface Mount
TerminationSolder
Fastening Type-
FeaturesBoard Guide
Contact FinishTin
Contact Finish Thickness-
ColorBlack
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)M22-6361146
Related LinksM22-6, M22-6361146 Datasheet, Harwin Inc. Distributor
M22-6361146 Details Description
Related parts for M22-6361146
CONN EDGECARD 16POS .156 EXTEND datasheet.pdf
IC DSC 16BIT 32KB FLASH 28SDIP datasheet.pdf
SENSOR 100PSIS 3/8 UNF 4-20 MA datasheet.pdf
RACK STEEL 17.5X21.3X61.2 GRY datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 72V 200W datasheet.pdf
RES 7.15 OHM 3W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CONN SMA JACK STR 50 OHM SOLDER datasheet.pdf
RES SMD 42.2K OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CAP CER 0.015UF 250V C0G 1206 datasheet.pdf