Cornell Dubilier Electronics M22G331J2
M22G331J2 picture photo
Mfg. Part Number
M22G331J2
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 330PF 200V NP0 RADIAL
Datasheet Download
M22G331J2.pdf
Availability of M22G331J2
QUANTITY
M22G331J2 Order Process
Ship out your order
Specifications of M22G331J2
Internal Part NumberEIS-M22G331J2
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package500
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesM22
PackagingBulk
Capacitance330pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated200V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsGeneral Purpose
Ratings-
Package / CaseRadial
Size / Dimension0.200" L x 0.150" W (5.08mm x 3.81mm)
Height - Seated (Max)0.320" (8.12mm)
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.200" (5.08mm)
Features-
Lead StyleStraight
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)M22G331J2
Related LinksM22G, M22G331J2 Datasheet, Cornell Dubilier Electronics Distributor
M22G331J2 Details Description
Related parts for M22G331J2
CAP CER 1UF 50V X7R AXIAL datasheet.pdf
IC VREF SERIES 4.096V SOT23-5 datasheet.pdf
CAP PUSHBUTTON RECT BLUE/WHITE datasheet.pdf
CAP TRIMMER 8-45PF 25V SMD datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 43POS PIN datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X15MM L-TAB T766 datasheet.pdf
IC DDR1 256M 166MHZ 66TSOP datasheet.pdf