ITT Cannon, LLC M24308/24-21F
M24308/24-21F picture photo
Mfg. Part Number
M24308/24-21F
Brief Description
D-Sub Connector Plug, Male Pins 25 Position Panel Mount, Through Hole Solder
Datasheet Download
M24308/24-21F.pdf
Availability of M24308/24-21F
QUANTITY
M24308/24-21F Order Process
Ship out your order
Specifications of M24308/24-21F
Internal Part NumberEIS-M24308/24-21F
Connector StyleD-Sub
Connector TypePlug, Male Pins
Number of Positions25
Number of Rows2
Shell Size, Connector Layout3 (DB, B)
Contact TypeSignal
Mounting TypePanel Mount, Through Hole
Flange FeatureHousing/Shell (Unthreaded)
TerminationSolder
Features-
Ingress Protection-
Operating Temperature-55°C ~ 150°C
Voltage Rating-
Current Rating7.5A
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)M24308/24-21F
Related LinksM24308, M24308/24-21F Datasheet, ITT Cannon, LLC Distributor
M24308/24-21F Details Description
Related parts for M24308/24-21F
RES SMD 196 OHM 0.1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CAP ALUM 3400UF 200V SCREW datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 5A 120V datasheet.pdf
RES 2.1K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN BACKSHELL DB9 METAL PLATED datasheet.pdf
MOSFET 2P-CH 50V 0.16A SOT563 datasheet.pdf
RES ARRAY 4 RES 5G OHM 8SMD datasheet.pdf
CONN PLUG 21POS INLINE PIN datasheet.pdf
REED SENSORS datasheet.pdf
WP-FS IP68 M40 datasheet.pdf
CTV 6C 6#12 SKT J/N RECP datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 55POS PIN datasheet.pdf