Micron Technology M25P32-VMW6GBA
M25P32-VMW6GBA picture photo
Mfg. Part Number
M25P32-VMW6GBA
Manufacturer
Product Category
Memory
Brief Description
IC FLASH 32MBIT 75MHZ 8SO
Datasheet Download
M25P32-VMW6GBA.pdf
Availability of M25P32-VMW6GBA
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
M25P32-VMW6GBA Order Process
Ship out your order
Specifications of M25P32-VMW6GBA
Internal Part NumberEIS-M25P32-VMW6GBA
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)3 (168 Hours)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Obsolescence/ EOLMultiple Devices 11/Jun/2013
Standard Package1,800
Category Integrated Circuits (ICs)
FamilyMemory
Series-
PackagingTube
Format - MemoryFLASH
Memory TypeFLASH - NOR
Memory Size32M (4M x 8)
Speed75MHz
InterfaceSPI Serial
Voltage - Supply2.7 V ~ 3.6 V
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Package / Case8-SOIC (0.209", 5.30mm Width)
Supplier Device Package8-SO W
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)M25P32-VMW6GBA
Related LinksM25P32-, M25P32-VMW6GBA Datasheet, Micron Technology Distributor
M25P32-VMW6GBA Details Description
Related parts for M25P32-VMW6GBA
IC ADC 16BIT 2CHAN 16SOIC datasheet.pdf
RES SMD 113 OHM 1% 1W 2512 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
BOARD EVALUATION FOR ADE7762 datasheet.pdf
CAP TANT 4.7UF 16V 20% 0805 datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 18POS PIN datasheet.pdf
SWITCH ROTARY SP4T datasheet.pdf
OSC XO 62.5MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
CAP CER 4.1PF 100V NP0 0201 datasheet.pdf
RES SMD 140 OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
RES ARRAY 8 RES 200K OHM 16SOIC datasheet.pdf