Micron Technology M25P32-VMW6TG TR
M25P32-VMW6TG TR picture photo
Mfg. Part Number
M25P32-VMW6TG TR
Manufacturer
Product Category
Memory
Brief Description
IC FLASH 32MBIT 75MHZ 8SO
Datasheet Download
M25P32-VMW6TG TR.pdf
Availability of M25P32-VMW6TG TR
QUANTITY
M25P32-VMW6TG TR Order Process
Ship out your order
Specifications of M25P32-VMW6TG TR
Internal Part NumberEIS-M25P32-VMW6TG TR
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)3 (168 Hours)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,500
Category Integrated Circuits (ICs)
FamilyMemory
Series-
PackagingTape & Reel (TR)
Format - MemoryFLASH
Memory TypeFLASH - NOR
Memory Size32M (4M x 8)
Speed75MHz
InterfaceSPI Serial
Voltage - Supply2.7 V ~ 3.6 V
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Package / Case8-SOIC (0.209", 5.30mm Width)
Supplier Device Package8-SO W
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)M25P32-VMW6TG TR
Related LinksM25P32-V, M25P32-VMW6TG TR Datasheet, Micron Technology Distributor
M25P32-VMW6TG TR Details Description
Related parts for M25P32-VMW6TG TR
RES SMD 200K OHM 0.1% 1/8W 1206 datasheet.pdf
CONN HEADR BRKWAY .100 38POS STR datasheet.pdf
CARDEDGE 36POS DL .156 GREEN PCB datasheet.pdf
CAP CER 680PF 2KV NP0 1825 datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 5POS STRGHT PINS datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 79POS STRGHT SCKT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 25W datasheet.pdf
CONN HDR 22POS 1.27MM SMD R/A datasheet.pdf
FIXED IND 3.9UH 250MA 1.55 OHM datasheet.pdf
CABLE GLAND datasheet.pdf
CONN EDGECARD 80POS .100" datasheet.pdf