Micron Technology M25PX32-VMP6E
M25PX32-VMP6E picture photo
Mfg. Part Number
M25PX32-VMP6E
Brief Description
IC FLASH 32MBIT 75MHZ 8VFQFPN
Datasheet Download
M25PX32-VMP6E.pdf
Availability of M25PX32-VMP6E
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
M25PX32-VMP6E Order Process
Ship out your order
Specifications of M25PX32-VMP6E
Internal Part NumberEIS-M25PX32-VMP6E
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)3 (168 Hours)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Obsolescence/ EOLMultiple Devices 09/Dec/2013
Standard Package2,940
Series-
PackagingTray
Format - MemoryFLASH
Memory TypeFLASH - NOR
Memory Size32M (4M x 8)
Speed75MHz
InterfaceSPI Serial
Voltage - Supply2.7 V ~ 3.6 V
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Package / Case8-VDFN Exposed Pad
Supplier Device Package8-VFQFPN (6x5)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)M25PX32-VMP6E
Related LinksM25PX3, M25PX32-VMP6E Datasheet, Micron Technology Distributor
M25PX32-VMP6E Details Description
Related parts for M25PX32-VMP6E
IC VIDEO CURRNT FEEDBK AMP 8SOIC datasheet.pdf
RES SMD 2.7M OHM 5% 1/3W 1210 datasheet.pdf
CAP FILM 0.68UF 10% 600VDC SCREW datasheet.pdf
TRIMMER 5K OHM 0.25W SMD datasheet.pdf
CAP ALUM 1000UF 20% 16V RADIAL datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR ROCKER datasheet.pdf
508 TB SOCKET CLOSE VER datasheet.pdf
CONN HEADER 16POS datasheet.pdf