ST M27C2001-70C6TR
M27C2001-70C6TR picture photo
Mfg. Part Number
M27C2001-70C6TR
Brief Description
IC OTP 2MBIT 70NS 32PLCC
Datasheet Download
M27C2001-70C6TR.pdf
Availability of M27C2001-70C6TR
QUANTITY
M27C2001-70C6TR Order Process
Ship out your order
Specifications of M27C2001-70C6TR
Internal Part NumberEIS-M27C2001-70C6TR
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)3 (168 Hours)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package750
Series-
PackagingTape & Reel (TR)
Format - MemoryEPROMs
Memory TypeEPROM OTP
Memory Size2M (256K x 8)
Speed70ns
InterfaceParallel
Voltage - Supply4.5 V ~ 5.5 V
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Package / Case32-LCC (J-Lead)
Supplier Device Package32-PLCC (11.35x13.89)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)M27C2001-70C6TR
Related LinksM27C200, M27C2001-70C6TR Datasheet, ST Distributor
M27C2001-70C6TR Details Description
Related parts for M27C2001-70C6TR
THERMISTOR NTC 10K 5% UL LUG MNT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 200W datasheet.pdf
CAP TANT 22UF 5% 50V AXIAL datasheet.pdf
HI P GRN CARD EDGE .100 X .200 datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR ROCKER datasheet.pdf
UM 28 X 22 SPECIAL UNIVERSAL MAT datasheet.pdf
FIXED IND 470UH 36MA 42 OHM TH datasheet.pdf