ST M27W101-80K6
M27W101-80K6 picture photo
Mfg. Part Number
M27W101-80K6
Manufacturer
Product Category
Memory
Brief Description
IC OTP 1MBIT 80NS 32PLCC
Datasheet Download
M27W101-80K6.pdf
Availability of M27W101-80K6
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
M27W101-80K6 Order Process
Ship out your order
Specifications of M27W101-80K6
Internal Part NumberEIS-M27W101-80K6
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package32
Category Integrated Circuits (ICs)
FamilyMemory
Series-
PackagingTube
Format - MemoryEPROMs
Memory TypeEPROM OTP
Memory Size1M (128K x 8)
Speed80ns
InterfaceParallel
Voltage - Supply2.7 V ~ 3.6 V
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Package / Case32-LCC (J-Lead)
Supplier Device Package32-PLCC (11.35x13.89)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)M27W101-80K6
Related LinksM27W10, M27W101-80K6 Datasheet, ST Distributor
M27W101-80K6 Details Description
Related parts for M27W101-80K6
CONN HEADER LOPROFILE 45POS .100 datasheet.pdf
RES SMD 3.57K OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
MOSFET N-CH 800V 4.1A TO-247AC datasheet.pdf
RES SMD 1 OHM 5% 1W J LEAD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 24POS .156 EXTEND datasheet.pdf
RES SMD 1.05M OHM 0.1% 1/3W 1210 datasheet.pdf
CONN HEADER 3POS .100" SNGL datasheet.pdf
RES SMD 100 OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
THERMISTOR PTC 100 OHM 5% 0805 datasheet.pdf
IC ECHO CANCEL ACOUSTIC 36SSOP datasheet.pdf
500 TB SPRING PLUG WF datasheet.pdf
IC REG LDO 3.5V 0.15A SNT6A datasheet.pdf