Microsemi SoC M2GL010T-VF256I
M2GL010T-VF256I picture photo
Mfg. Part Number
M2GL010T-VF256I
Brief Description
IC FPGA 233 I/O 256VF
Datasheet Download
M2GL010T-VF256I.pdf
Availability of M2GL010T-VF256I
QUANTITY
M2GL010T-VF256I Order Process
Ship out your order
Specifications of M2GL010T-VF256I
Internal Part NumberEIS-M2GL010T-VF256I
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Standard Package119
Number of LABs/CLBs-
Number of Logic Elements/Cells12084
Total RAM Bits933888
Number of I/O148
Number of Gates-
Voltage - Supply1.14 V ~ 2.625 V
Mounting TypeSurface Mount
Operating Temperature-40°C ~ 100°C
Package / Case256-LFBGA
Supplier Device Package256-BGA (17x17)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)M2GL010T-VF256I
Related LinksM2GL010, M2GL010T-VF256I Datasheet, Microsemi SoC Distributor
M2GL010T-VF256I Details Description
Related parts for M2GL010T-VF256I
CONN PIN 18-22AWG TIN CRIMP TERM datasheet.pdf
DIODE ARRAY SCHOTTKY 200V TO220F datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS .100 DIP SLD datasheet.pdf
WIREWAY SEALING PLATE 2.5X2.5" datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 25 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
RES 10 OHM 3W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
SWITCH PUSH SPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
DGTL ISO 2.5KV GATE DRVR 16SOIC datasheet.pdf
IC REG BUCK ADJ 1A DL 24LFCSP datasheet.pdf
350 TB SOCKET VERTICAL datasheet.pdf
CAP CER 10PF 200V NP0 0603 datasheet.pdf
CAP FILM 3.9NF 5% 1600VDC RAD datasheet.pdf