Microsemi SoC M2GL025T-1VF400
M2GL025T-1VF400 picture photo
Mfg. Part Number
M2GL025T-1VF400
Brief Description
IC FPGA 195 I/O 400VFBGA
Datasheet Download
M2GL025T-1VF400.pdf
Availability of M2GL025T-1VF400
QUANTITY
M2GL025T-1VF400 Order Process
Ship out your order
Specifications of M2GL025T-1VF400
Internal Part NumberEIS-M2GL025T-1VF400
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Standard Package90
Number of LABs/CLBs-
Number of Logic Elements/Cells27696
Total RAM Bits1130496
Number of I/O207
Number of Gates-
Voltage - Supply1.14 V ~ 2.625 V
Mounting TypeSurface Mount
Operating Temperature0°C ~ 85°C
Package / Case400-LFBGA
Supplier Device Package400-VFBGA (17x17)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)M2GL025T-1VF400
Related LinksM2GL025, M2GL025T-1VF400 Datasheet, Microsemi SoC Distributor
M2GL025T-1VF400 Details Description
Related parts for M2GL025T-1VF400
CONN EDGECARD 56POS .100 EXTEND datasheet.pdf
CAP FILM 10000PF 5% 400VDC RAD datasheet.pdf
CONN RCPT 4POS BOX MNT W/SCKT datasheet.pdf