Microsemi SoC M2GL050T-VF400
M2GL050T-VF400 picture photo
Mfg. Part Number
M2GL050T-VF400
Brief Description
IC FPGA 207 I/O 400VFBGA
Datasheet Download
M2GL050T-VF400.pdf
Availability of M2GL050T-VF400
QUANTITY
M2GL050T-VF400 Order Process
Ship out your order
Specifications of M2GL050T-VF400
Internal Part NumberEIS-M2GL050T-VF400
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Standard Package90
Number of LABs/CLBs-
Number of Logic Elements/Cells56340
Total RAM Bits1869824
Number of I/O207
Number of Gates-
Voltage - Supply1.14 V ~ 2.625 V
Mounting TypeSurface Mount
Operating Temperature0°C ~ 85°C
Package / Case400-LFBGA
Supplier Device Package400-VFBGA (17x17)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)M2GL050T-VF400
Related LinksM2GL050, M2GL050T-VF400 Datasheet, Microsemi SoC Distributor
M2GL050T-VF400 Details Description
Related parts for M2GL050T-VF400
IC ADC 18BIT 600KHZ 28-VQFN datasheet.pdf
RES SMD 2.8K OHM 1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 36POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
CONN RECEPT 200POS .8MM DUAL SMD datasheet.pdf
CAP MICA 470PF 2% 500V 1812 datasheet.pdf
MOD PWR ENT SNAP-IN MED FUSE 1A datasheet.pdf
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 5V 6W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 100W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 40W datasheet.pdf
SWITCH TACTILE SPST-NO 0.05A 12V datasheet.pdf