Microsemi SoC M2GL060TS-1VFG400
M2GL060TS-1VFG400 picture photo
Mfg. Part Number
M2GL060TS-1VFG400
Brief Description
IC FPGA 387 I/O
Datasheet Download
M2GL060TS-1VFG400.pdf
Availability of M2GL060TS-1VFG400
QUANTITY
M2GL060TS-1VFG400 Order Process
Ship out your order
Specifications of M2GL060TS-1VFG400
Internal Part NumberEIS-M2GL060TS-1VFG400
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Standard Package90
Number of LABs/CLBs-
Number of Logic Elements/Cells56520
Total RAM Bits1869824
Number of I/O207
Number of Gates-
Voltage - Supply1.14 V ~ 2.625 V
Mounting TypeSurface Mount
Operating Temperature0°C ~ 85°C
Package / Case400-LFBGA
Supplier Device Package400-VFBGA (17x17)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)M2GL060TS-1VFG400
Related LinksM2GL060T, M2GL060TS-1VFG400 Datasheet, Microsemi SoC Distributor
M2GL060TS-1VFG400 Details Description
Related parts for M2GL060TS-1VFG400
IC FLASH 1MBIT 45NS 32TSOP datasheet.pdf
BRD SPT SNAP LOCK BARBED 5/8" datasheet.pdf
BRD SPT SNAP LOCK ADHESIVE 1/4" datasheet.pdf
RES 3.24M OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
THERMAL PROTECTOR 140DEG C NO 6A datasheet.pdf
CAP CER 56PF 200V NP0 1206 datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 51 Position Panel Mount Solder Cup datasheet.pdf
CAP ALUM 68UF 20% 400V SNAP datasheet.pdf
MIRROR datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X15MM L-TAB T412 datasheet.pdf
RES SMD 2.2K OHM 5% 1/16W 0402 datasheet.pdf