Microsemi SoC M2S010T-1FGG484M
M2S010T-1FGG484M picture photo
Mfg. Part Number
M2S010T-1FGG484M
Brief Description
IC FPGA SOC 10K LUTS
Datasheet Download
M2S010T-1FGG484M.pdf
Availability of M2S010T-1FGG484M
QUANTITY
M2S010T-1FGG484M Order Process
Ship out your order
Specifications of M2S010T-1FGG484M
Internal Part NumberEIS-M2S010T-1FGG484M
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Design/SpecificationMultiple Changes 17/Sep/2015
Standard Package40
Speed166MHz
Primary AttributesFPGA - 10K Logic Modules
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case484-BGA
Supplier Device Package484-FPBGA (23x23)
Number of I/O233
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)M2S010T-1FGG484M
Related LinksM2S010T-, M2S010T-1FGG484M Datasheet, Microsemi SoC Distributor
M2S010T-1FGG484M Details Description
Related parts for M2S010T-1FGG484M
CONN CAP 9POS 94V-2 UNI-MATE datasheet.pdf
OSCILLATOR CMOS PROG 5V ST SMD datasheet.pdf
FUSE GLASS 250MA 250VAC 2AG datasheet.pdf
DIRECTIONAL COUPLER 902MHZ 0402 datasheet.pdf
LED OSTAR PROJECTION AMBER datasheet.pdf
CONN HEADER 26POS .100" DBL datasheet.pdf
RES 0.2 OHM 10W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 17.4K OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
RES 7.82K OHM 1/2W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
08 MODII HDR DRST SHRD A/PIN datasheet.pdf
TVS DIODE 7VWM 12VC DO214AB datasheet.pdf
CAP CER 2.4PF 25V NP0 0603 datasheet.pdf