Omron Automation & Safety M2SA-90A1-24SO
M2SA-90A1-24SO picture photo
Mfg. Part Number
M2SA-90A1-24SO
Manufacturer
Product Category
Panel Indicators, Pilot Lights
Brief Description
INDICATOR ORANGE SQUARE 24V
Datasheet Download
M2SA-90A1-24SO.pdf
Availability of M2SA-90A1-24SO
QUANTITY
M2SA-90A1-24SO Order Process
Ship out your order
Specifications of M2SA-90A1-24SO
Internal Part NumberEIS-M2SA-90A1-24SO
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Optoelectronics
FamilyPanel Indicators, Pilot Lights
Series-
TypeLED
Lamp ColorOrange
Lens ColorOrange
Lens TransparencyDiffused
RatingsAC/DC
Voltage24V
Current-
Panel Cutout ShapeSquare
Panel Cutout Dimensions0.64" x 0.64" (16.20mm x 16.20mm)
Lens Style/SizeSquare with Flat Top, 13.20mm
Millicandela Rating-
Wavelength - Peak-
Viewing Angle-
Termination StyleQuick Connect - 0.110" (2.8mm)
Ingress Protection-
Features-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)M2SA-90A1-24SO
Related LinksM2SA-90, M2SA-90A1-24SO Datasheet, Omron Automation & Safety Distributor
M2SA-90A1-24SO Details Description
Related parts for M2SA-90A1-24SO
TRANS NPN RF SS 15V TO92 datasheet.pdf
CONN RCPT 88POS .100" DUAL GOLD datasheet.pdf
RES SMD 1.21K OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
IC FIFO SYNC 512X9 15NS 32QFP datasheet.pdf
TVS DIODE 51VWM 82.4VC SMB datasheet.pdf
RES SMD 180 OHM 1% 1W MELF datasheet.pdf
HOOK-UP STRND 22AWG BLACK 1000' datasheet.pdf
FIXED IND 1.7UH 2.2A 44 MOHM SMD datasheet.pdf
LUG COPPER 1 HOLE datasheet.pdf
DIODE BRIDGE 200V 25A KBPC-W datasheet.pdf