Harwin Inc. M30-3101446
M30-3101446 picture photo
Mfg. Part Number
M30-3101446
Manufacturer
Product Category
Rectangular Connectors - Headers, Male Pins
Brief Description
1.25MM PITCH SIL PC TAIL VERT
Datasheet Download
M30-3101446.pdf
Availability of M30-3101446
QUANTITY
M30-3101446 Order Process
Ship out your order
Specifications of M30-3101446
Internal Part NumberEIS-M30-3101446
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
Category Connectors, Interconnects
FamilyRectangular Connectors - Headers, Male Pins
SeriesM30
PackagingBulk
Contact TypeMale Pin
Connector TypeHeader, Shrouded
Number of Positions14
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.049" (1.25mm)
Number of Rows1
Row Spacing-
Contact Mating Length-
Mounting TypeThrough Hole
TerminationSolder
Fastening TypeDetent Lock
Features-
Contact FinishTin
Contact Finish Thickness-
ColorNatural
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)M30-3101446
Related LinksM30-3, M30-3101446 Datasheet, Harwin Inc. Distributor
M30-3101446 Details Description
Related parts for M30-3101446
RES 80.6K OHM 0.4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN MOD JACK 6P6C R/A UNSHLD datasheet.pdf
RES CHAS MNT 39 OHM 5% 50W datasheet.pdf
CAP CER 6800PF 50V NP0 1825 datasheet.pdf
CONN BASE BOTTOM ENTRY SZ6 datasheet.pdf
RES 6.73K OHM 1/10W .5% AXIAL datasheet.pdf
RES 51 OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 120UF 20% 450V SNAP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 150W datasheet.pdf
CONN PLUG 16POS INLINE SKT datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER 50A datasheet.pdf
30 W Quad Half-Bridge Digital Amplifier Power Stage IC datasheet.pdf