Harwin Inc. M300-0020045
M300-0020045 picture photo
Mfg. Part Number
M300-0020045
Manufacturer
Product Category
Rectangular Connectors - Contacts
Brief Description
CONN SOCK CRIMP 22AWG GOLD
Datasheet Download
M300-0020045.pdf
Availability of M300-0020045
QUANTITY
M300-0020045 Order Process
Ship out your order
Specifications of M300-0020045
Internal Part NumberEIS-M300-0020045
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
Category Connectors, Interconnects
FamilyRectangular Connectors - Contacts
Series-
PackagingBulk
TypePower
Pin or SocketSocket
Contact TerminationCrimp
Wire Gauge22 AWG
Contact FinishGold
Contact Finish Thickness5.9µin (0.15µm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)M300-0020045
Related LinksM300-0, M300-0020045 Datasheet, Harwin Inc. Distributor
M300-0020045 Details Description
Related parts for M300-0020045
RES SMD 330 OHM 5% 1/8W 0805 datasheet.pdf
IC REG LDO 0.85V 0.15A TSOT23-5 datasheet.pdf
MOSFET N-CH 20V 30A PPAK SO-8 datasheet.pdf
IC ECONOSCILLATOR SS 8-USOP datasheet.pdf
CONVERTER DC/DC 15W 12V 1.25A datasheet.pdf
CONN HEADER .100" DUAL STR 50POS datasheet.pdf
CAP TANT 150UF 20% 15V AXIAL datasheet.pdf
TRANSISTOR RF POWER 200W LDMOST datasheet.pdf
QUICK MOUNT, 2 POLE WC datasheet.pdf
MOSFET N-CH 100V 180A H2PAK-2 datasheet.pdf
CAP ALUM 47UF 20% 450V RADIAL datasheet.pdf