Vishay/Sprague M39003/01-2269/TR
M39003/01-2269/TR picture photo
Mfg. Part Number
M39003/01-2269/TR
Brief Description
CAP TANT 3.3UF 20% 15V AXIAL
Datasheet Download
M39003/01-2269/TR.pdf
Availability of M39003/01-2269/TR
QUANTITY
M39003/01-2269/TR Order Process
Ship out your order
Specifications of M39003/01-2269/TR
Internal Part NumberEIS-M39003/01-2269/TR
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
SeriesMilitary, MIL-PRF-39003/1, CSR13
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance3.3µF
Tolerance±20%
Voltage - Rated15V
ESR (Equivalent Series Resistance)-
TypeHermetically Sealed
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseAxial
Size / Dimension0.135" Dia x 0.286" L (3.43mm x 7.26mm)
Height - Seated (Max)-
Lead Spacing-
Manufacturer Size CodeA
FeaturesMilitary
Failure RateM (1%)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)M39003/01-2269/TR
Related LinksM39003/0, M39003/01-2269/TR Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
M39003/01-2269/TR Details Description
Related parts for M39003/01-2269/TR
CAP TANT 1UF 35V 10% 1411 datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE SPDT 5A 12V datasheet.pdf
LOOP BLACK 1 1/2" X 50YD X 0.11" datasheet.pdf
CONVERT DC/DC 155VIN 15VOUT 75W datasheet.pdf
FIXED IND 270NH 759MA 360 MOHM datasheet.pdf
CAP ALUM 22UF 20% 250V RADIAL datasheet.pdf
AC/DC CONVERTER 2X13.8V 5V 100W datasheet.pdf
OSC MEMS PROG 3.2X2.5MM 2.5V datasheet.pdf
INDENTOR datasheet.pdf
LOCATOR datasheet.pdf
CONN HEADER 8POS datasheet.pdf