Vishay/Sprague M39003/01-2343/HSD
M39003/01-2343/HSD picture photo
Mfg. Part Number
M39003/01-2343/HSD
Brief Description
CAP TANT 0.18UF 10% 50V AXIAL
Datasheet Download
M39003/01-2343/HSD.pdf
Availability of M39003/01-2343/HSD
QUANTITY
M39003/01-2343/HSD Order Process
Ship out your order
Specifications of M39003/01-2343/HSD
Internal Part NumberEIS-M39003/01-2343/HSD
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
SeriesMilitary, MIL-PRF-39003/1, CSR13
PackagingBulk
Capacitance0.18µF
Tolerance±10%
Voltage - Rated50V
ESR (Equivalent Series Resistance)-
TypeHermetically Sealed
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseAxial
Size / Dimension0.135" Dia x 0.286" L (3.43mm x 7.26mm)
Height - Seated (Max)-
Lead Spacing-
Manufacturer Size CodeA
FeaturesMilitary
Failure RateM (1%)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)M39003/01-2343/HSD
Related LinksM39003/01, M39003/01-2343/HSD Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
M39003/01-2343/HSD Details Description
Related parts for M39003/01-2343/HSD
CONN HEADER .100 DUAL STR 18POS datasheet.pdf
TOOL HAND CRIMP ADJUST 20-28AWG datasheet.pdf
RES SMD 47.5KOHM 0.25% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN HEADR BRKWAY .100 64POS R/A datasheet.pdf
CAP ALUM 220UF 20% 450V SNAP datasheet.pdf
DGTL ISO 4KV 3CH GEN PURP 16SOIC datasheet.pdf
RES SMD 169 OHM 1% 1W 2615 datasheet.pdf
RES SMD 62K OHM 5% 1.5W 2512 datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X20MM L-TAB T766 datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER 3.3V 75W datasheet.pdf
RJ45 CAT5E RECESSED LED datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 56POS PIN datasheet.pdf