Vishay/Sprague M39003/01-2547/TR
M39003/01-2547/TR picture photo
Mfg. Part Number
M39003/01-2547/TR
Brief Description
CAP TANT 22UF 20% 35V AXIAL
Datasheet Download
M39003/01-2547/TR.pdf
Availability of M39003/01-2547/TR
QUANTITY
M39003/01-2547/TR Order Process
Ship out your order
Specifications of M39003/01-2547/TR
Internal Part NumberEIS-M39003/01-2547/TR
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package500
SeriesMilitary, MIL-PRF-39003/1, CSR13
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance22µF
Tolerance±20%
Voltage - Rated35V
ESR (Equivalent Series Resistance)-
TypeHermetically Sealed
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseAxial
Size / Dimension0.289" Dia x 0.686" L (7.34mm x 17.42mm)
Height - Seated (Max)-
Lead Spacing-
Manufacturer Size CodeC
FeaturesMilitary
Failure RateP (0.1%)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)M39003/01-2547/TR
Related LinksM39003/0, M39003/01-2547/TR Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
M39003/01-2547/TR Details Description
Related parts for M39003/01-2547/TR
IC REG LDO 3.3V 0.8A DDPAK datasheet.pdf
CAP ALUM 1000UF 20% 10V AXIAL datasheet.pdf
FUSE HLDR CART 300V 20A PNL MNT datasheet.pdf
IC DIFF RECEIVER H-S 16-SOIC datasheet.pdf
TRIMMER 100 OHM 0.25W TH datasheet.pdf
TVS DIODE 120VWM 192.3VC AXIAL datasheet.pdf
CONN PLUG 3 POS STRAIGHT W/PINS datasheet.pdf
ENCODER CABLE 10M datasheet.pdf
BOARD EVAL FOR L6564 datasheet.pdf
OSC XO 50.000MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
Connector Socket 42 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf