Vishay/Sprague M39003/01-2614H
M39003/01-2614H picture photo
Mfg. Part Number
M39003/01-2614H
Brief Description
CAP TANT 10UF 10% 50V AXIAL
Datasheet Download
M39003/01-2614H.pdf
Availability of M39003/01-2614H
QUANTITY
M39003/01-2614H Order Process
Ship out your order
Specifications of M39003/01-2614H
Internal Part NumberEIS-M39003/01-2614H
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
SeriesMilitary, MIL-PRF-39003/1, CSR13
PackagingBulk
Capacitance10µF
Tolerance±10%
Voltage - Rated50V
ESR (Equivalent Series Resistance)-
TypeHermetically Sealed
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseAxial
Size / Dimension0.289" Dia x 0.686" L (7.34mm x 17.42mm)
Height - Seated (Max)-
Lead Spacing-
Manufacturer Size CodeC
FeaturesMilitary
Failure RateP (0.1%)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)M39003/01-2614H
Related LinksM39003/, M39003/01-2614H Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
M39003/01-2614H Details Description
Related parts for M39003/01-2614H
RES ARRAY 4 RES 1.8K OHM 1206 datasheet.pdf
IC DAC 10BIT 125MSPS 28-TSSOP datasheet.pdf
SENSOR 200PSI 7/16-20UNF 4-20MA datasheet.pdf
RES ARRAY 12 RES 39 OHM 24SSOP datasheet.pdf
RES 150K OHM 10W 5% AXIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 16.5W datasheet.pdf
OMNI-DIRECTIONAL ANTENNA IP55 datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 25 Position Free Hanging (In-Line) IDC, Ribbon Cable datasheet.pdf
Connector Socket 6 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf