Vishay/Sprague M39003/01-2624/HSD
M39003/01-2624/HSD picture photo
Mfg. Part Number
M39003/01-2624/HSD
Brief Description
CAP TANT 0.12UF 10% 75V AXIAL
Datasheet Download
M39003/01-2624/HSD.pdf
Availability of M39003/01-2624/HSD
QUANTITY
M39003/01-2624/HSD Order Process
Ship out your order
Specifications of M39003/01-2624/HSD
Internal Part NumberEIS-M39003/01-2624/HSD
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
SeriesMilitary, MIL-PRF-39003/1, CSR13
PackagingBulk
Capacitance0.12µF
Tolerance±10%
Voltage - Rated75V
ESR (Equivalent Series Resistance)-
TypeHermetically Sealed
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseAxial
Size / Dimension0.135" Dia x 0.286" L (3.43mm x 7.26mm)
Height - Seated (Max)-
Lead Spacing-
Manufacturer Size CodeA
FeaturesMilitary
Failure RateP (0.1%)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)M39003/01-2624/HSD
Related LinksM39003/01, M39003/01-2624/HSD Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
M39003/01-2624/HSD Details Description
Related parts for M39003/01-2624/HSD
RES SMD 620K OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 22POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
IC REG BUCK 1.8V 2A SYNC 8SOIC datasheet.pdf
CONN IC DIP SOCKET 4POS GOLD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 8V 300W datasheet.pdf
CONN HDR 54POS 2.54MM SMD datasheet.pdf
FIXED IND 8.2NH 600MA 130 MOHM datasheet.pdf
RES SMD 0.05 OHM 0.1% 2W 3637 datasheet.pdf
HPP V4 POWER CRIMP TOOL datasheet.pdf
HEATSINK 70X70X15MM XCUT T412 datasheet.pdf
CONN PLUG 13POS CABLE PIN datasheet.pdf